Обама

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна во Белград, каде што го пречека илјадници луѓе.Во град со над 7.000 жители, околу 5.000 присуствуваа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп стигна во Белград, во сојузната држава Монтана, каде го дочекаа илјадници луѓе. Во местото со над 7.000 жители, околу ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Некои земји од ЕУ разгледуваат приклучување на обновените американски санкции кон Иран, откако беше осуетен атентат на ирански опозициoнер во Данска, а такви ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Некои земји од ЕУ разгледуваат приклучување на обновените американски санкции кон Иран, откако беше осуетен атентат на ирански опозициoнер во Данска, а такви ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Изборите во 2020 година можат да ги доведат САД на раб од граѓанска војна, смета харвардскиот историчар Нил Фергусон во колумна за „Бостон глоуб“. Според него, ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Индекс – Загреб Откако ЦДУ на изборите во покраината Хесен изгуби десет отсто од гласовите, германската канцеларка и претседателка на партијата Ангела Меркел ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Изборите во 2020 година можат да ги доведат САД на раб од граѓанска војна, смета харвардскиот историчар Нил Фергусон во колумна за „Бостон глоуб“. Според него, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Изборите во 2020 година можат да ги доведат САД на раб од граѓанска војна, смета харвардскиот историчар Нил Фергусон во колумна за „Бостон глоуб“.Според него, ...
  сите 13 | | | веќе видена