Обама

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Волстрит џурнал“ го критикикуваше Џером Пауел, раководителот на Федералните резерви на САД, затоа што не ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Откако денес беа пресретнати сомнителни пакети со експлозивни направи испратени до Хилари и Бил Клинтон, Барак Обама и Белата куќа, американските медиуми ...
  сите 177 | | | веќе видена

  На адресата на Барак Обама и неговото семејство во Вашингтон, како и на адресата на поранешниот американски претседател Бил Клинтон и некогашната државна ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Експлозивни направи биле испратени до Барак Обама и Хилари Клинтон, потврди американската Тајна служба. Ова доаѓа само два дена откако писмо бомба беше ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Федералните власти ги испитуваат сомнителните пакети со експлозивни направи испратени до Белата куќа, до поранешниот претседател Барак Обама и поранешниот ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Откако денес беа пресретнати сомнителни пакети со експлозивни направи испратени до Хилари и Бил Клинтон, Барак Обама и Белата куќа, американските медиуми ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Во тек е евакуација на зградите на компанијата „Тајм Ворнер“ и на Си-Ен-Ен во центарот на Њујорк поради добиени сомнителни пакети со експлозивна направа, ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Експлозивна направа пристигнала во пакет и во седиштето на телевизијата CNN во Њујорк, каде во тек е истрагата и евакуацијата на вработените. Американската ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Во тек е евакуација на зградите на компанијата „Тајм Ворнер“ и на Си-Ен-Ен во центарот на Њујорк поради добиени сомнителни пакети со експлозивна направа, ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Канцелариите на Си-Ен-Ен во Њујорк се евакуираат поради сомнителен пакет, јавува „Асошиејтед прес“. – Штотуку имаше евакуација во нашата зграда во Њујорк ...
  сите 164 | | | веќе видена

  И покрај тоа, САД, се` уште се соочуваат со најсмртоносната епидемија на предозирање со дрога во историјата, велат експертите По неколкугодишниот нагорен тренд ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Експлозивни направи во седиштето на телевизијата CNN , како и до Барак Обама и Бил и Хилари Клинтон открија тајните служби. Американската полиција покрена ...
  сите 166 | | | веќе видена