Обама

  во

  Секој кој што е одговорен за овие терористички акти ќе биде изведен пред лицето на правдата, соопштија од Белата куќа Портпаролката на Белата куќа Сара Сандерс ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Белата куќа денеска ги осуди сомнителните пратки испратени на адреса на Барак Обама и Бил и Хилари Клинтон нарекувајќи ги подли обиди за напад и застрашувачки ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Волстрит џурнал“ го критикикуваше Џером Пауел, раководителот на Федералните резерви на САД, затоа што не ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Волстрит џурнал“ го критикикуваше Џером Пауел, раководителот на Федералните резерви на САД, затоа што не ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Откако денес беа пресретнати сомнителни пакети со експлозивни направи испратени до Хилари и Бил Клинтон, Барак Обама и Белата куќа, американските медиуми ...
  сите 177 | | | веќе видена

  На адресата на Барак Обама и неговото семејство во Вашингтон, како и на адресата на поранешниот американски претседател Бил Клинтон и некогашната државна ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Експлозивни направи биле испратени до Барак Обама и Хилари Клинтон, потврди американската Тајна служба. Ова доаѓа само два дена откако писмо бомба беше ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Федералните власти ги испитуваат сомнителните пакети со експлозивни направи испратени до Белата куќа, до поранешниот претседател Барак Обама и поранешниот ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Откако денес беа пресретнати сомнителни пакети со експлозивни направи испратени до Хилари и Бил Клинтон, Барак Обама и Белата куќа, американските медиуми ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Во тек е евакуација на зградите на компанијата „Тајм Ворнер“ и на Си-Ен-Ен во центарот на Њујорк поради добиени сомнителни пакети со експлозивна направа, ...
  сите 161 | | | веќе видена