Обама

  во

  Американскиот Институт Брукингс ја негира веста дека министерот за надворешни работи Никола Димитров наскоро ќе биде ангажиран таму за плата од 14.000 долари ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Американскиот Институт Брукингс ја негира веста дека министерот за надворешни работи Никола Димитров наскоро ќе биде ангажиран таму за плата од 14.000 долари ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров наскоро ја напушта министерската фотелја и заминува во САД, пред метлата на премиерот Зоран Заев и најавата на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров наскоро ќе ја напушти Македонија и заминува на ново работно место како виш советник и аналитичар во “Брукингс ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Промоции на популарната хрватската писателка Ведрана Рудан и на ѕвездата на „Забрането пушење“ и „Топ-листа на надреалистите“, д-р Неле Карајлиќ, повеќе од 400 ...
  сите 57 | | | веќе видена

   Папата Франциск е познат како поскромен за разлика од папата Бенедикт чии црвени чевли еднаш беа дури прогласени за моден додаток на годината. Се сеќавате ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот главен командат на вооружените сили на НАТО во Европа и адмирал на САД во оставка, Џејмс Ставридис, во статија објавена викендов за неделникот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот главен командат на вооружените сили на НАТО во Европа и адмирал на САД во оставка, Џејмс Ставридис, во статија објавена викендов за неделникот ...
  сите 4 | | | веќе видена