Обама

  во

  Американската соул пејачка, Арета Франклин, која почина на 77-та година од својот живот, според судските документи, позади себе не оставила никаков тестамент, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Легендата на соул музиката Арета Френклин не оставила тестамент, а оставила зад себе богатство од 80 милиони долари. Според адвокатот на пејачката, парите ...
  сите 30 | | | веќе видена

   Мерлин Монро без шминка, Ким Кардашијан на 17 години и Мадона со темна коса... Дали сте ги виделе овие ретро фотки од познатите? Гледањето на стари ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Европа треба да создаде системи за плаќање кои се независни од САД, доколку сака да го спаси меѓународниот нуклеарен договор меѓу Иран и шесте светски сили од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Владата на Македонија ги прими упатствата на НАТО кои треба да се исполнат во временски период од 18 месеци, како што беше наведено на Самитот на Алијансата ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Зад изумот сладолед во корнет стои една прекрасна љубовна приказна. Имено, сладоледот во корнет го измислила една девојка која продавала сладолед во Лузијана. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Том Ленард, дописник на Дејли Меил од Њујорк, напишал не толку розова приказна за неодана починатата Кралица на соул музиката – од срушен дом и татко свештеник ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Кралицата на соул музиката Арета Френклин порасна во 50 - те години во Детроит опкружена со познатите личности од движењето за правата на граѓаните. Нејзините ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Музичари од цел свет, но и познати политичари, испратија последен поздрав за легендарната американска соул пејачка Арета Френклин која почина вчера на возраст ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, оддаде последна почест на една од најголемите и најдобри пејачки на сите времиња, Арета Френклин, опишувајќи ја во својата ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Никој не знаеше да носи крзно како Арета Френклин. Обожаваше да ги фрла крзнените бунди среде песна на сцена во драматичен потег за да го засили емотивниот ...
  сите 39 | | | веќе видена