Обама

  во

  Сомнителен пакет испратен е и до демократот Том Стејер, познат по тоа што претходно бараше импичмент за претседателот Доналд Трамп. Американските власти ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Сомнителен пакет беше испратен до калифорнискиот милијардер и демократ Том Штајер, кој е познат по повикот за импичмент на амриканскиот претседателот Доналд ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Едно лице е уапсено во врска со експлозивните направи што изминативе денови им беа испратени на десетина високи демократи и други критичари на Доналд Трамп. ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Претседателот на САД Доналд Трамп рече дека е задоволен оти полицијата го идентификува и притвори осомничениот Цезар Сејок е лицето осомничено за испраќање на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Досега 12 пакети се пратени на адреси на познати претставници на Демократите , меѓу кои и на поранешниот претседател Барак Обама и на Хилари Клинтон. ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Еден човек беше уапсен денеска поради сомнеж дека е поврзан со сомнителните пакет-бомби кои беа адресирани до критичарите и противниците на американскиот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Педесет и шестгодишен маж е уапсен на Флорида, под сомнение дека е поврзан со бранот експлозивни пратки кои последниве денови стигаа до повеќе критичари на ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Караванот со 14.000 мигранти, кој од Централна Америка се движи кон САД е пример за технологијата на "шарените" револуции и протестите на плоштадот Мајдана, ...
  сите 61 | | | веќе видена