Обама

  во

  Во светот на меѓународната политика, како во светот на домашната политика, сѐ е политика. А што е политика? Дефиницијата од речникот вели: тоа се активностите ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Благодарам за топлиот пречек во Словенија од страна на мојот колега, премиерот Шарец. На заедничката средба ги потврдивме одличните традиционални пријателски ...
  | | веќе видена | слични

  Младата ќерка на Барак и Мишел Обама, Саша Обама, веќе има 17 години, а фотографиите од нејзината матурска прослава го преплавија интернетот. Никој не може да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Помалата ќерка на Барак и Мишел Обама, Саша Обама, веќе има 17 години, а фотографиите од нејзината матурска забава го преплавија интернетот. Никој не може да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Новото обвинение, се однесува на американските документи што Викиликс ги објави во 2010 година и тврди дека Асанж ги открил имињата на поединци што работеле со ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Орино Џули е дел од војската на Израел од 2012-та година, а сега се испробала и во улогата на манекенка. Орин Џули, ветеранка на израелските одбранбени сили и ...
  | | веќе видена

  Жителите на Исланд го обвинуваат Џастин Бибер за тоа што кањонот Фјадраргљуфур е затвотен. Кањонот Фјадраргљуфур на Исланд е затворен за туристите заради тоа ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Државната севернокорејска новинска агенција “KCNA”, денес го нарече Џо Бајден „кретен“ и „глупак со низок коефициент на интелигенција“, откако поранешниот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во врска со изјавата за Financial Times на грчкиот премиер Алексис Ципрас, во која посочува дека јас како премиер никогаш не сум сакал да разговарам за ...
  сите 3 | | | веќе видена