Обама

  во

  Откриени се два нови сомнителни пакети адресирани до претставничката на Демократската партија од Калифорнија во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, Максин ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Шефот на антитерористичкиот оддел со седиште во Њујорк, Џон Милер, рече оти постои основано сомневање дека исто лице ги испратило пакетите со експлозив ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Канцелариите на Си-ен-ен во Њујорк беа евакуирани денес поради сомнителен пакет, објави агенцијата „Асошиетед прес“. Пакети-бомби вчера навечер и денеска беа ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп вообичаено е активен на Твитер, коментирајќи ги актуелните случувања, но тој не се огласи преку социјалната мрежа во ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Откриени се два нови сомнителни пакети адресирани до претставничката на Демократската партија од Калифорнија во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, Максин ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Демократскиот гувернер на државата Њујорк, Ендрју Куомо, изјави денеска дека сомнителна експлозивна направа била испратена и во неговиот кабинет, со што стана ...
  сите 144 | | | веќе видена

  На адресата на демократскиот гувернер на државата Њујорк , Ендрју Куомо пристигнал сомнителен пакет. Оваа сомнителна пратка е последна во низата , испретени на ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Канцелариите на Си-ен-ен во Њујорк беа евакуирани денес поради сомнителен пакет, објави агенцијата „Асошиетед прес“. Пакети-бомби вчера навечер и денеска беа ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Откако денеска се откриени сомнителни пакети со експлозивна направа упатени на Сорос, Клинтонови, Барак Обама, Белата куќа, американските медиуми јавуваат дека ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Шефот на антитерористичкиот оддел со седиште во Њујорк, Џон Милер, рече оти постои основано сомневање дека исто лице ги испратило пакетите со експлозив ...
  сите 147 | | | веќе видена