Обама

  во

  Последниот советски лидер Михаил Горбачев предупреди во петокот дека светот се лизга кон опасен период на милитантна политика и ги повика Москва и Вашингтон ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На вчерашниот брифинг со новинарите Извршниот директор на невладината огранизација „ Macedonia 2025 “, Никица Мојсоска-Блажевски го најави осмиот Самит кој ќе ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Иднината на работните места и справувањето со загадувањето на воздухот ќе бидат централни теми на годинашниот самит на Македонија 2025, како што најави ...
  сите 16 | | | веќе видена

  се чини дека батериите на часовникот на Заев се веќе речиси празни. Неисполнетите ветувања од ноември 2016 се поклопуваат со очајната желба за враќање кон ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Администрацијата на претседателот Доналд Трамп изминатите денови повторно ги разгледува плановите за преместување на нуклеарните бомби „б-61“ од базата ...
  сите 727 | | | веќе видена

  Без оглед на тоа дали во Бекингемскиот дворец краделе тоалетна хартија или таму консумирале наркотици, бројни славни личности им останале во лошо сеќавање на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Видеото е прикажано на конференцијата на организацијата на Трамп American Priority во ризортот на претседателот во Мајами , а станува збор за монтирана верзија ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На социјалните мрежи се шири вознемирувачко видео на кое американскиот претседател Доналд Трамп во ,,црквата на лажни вести” напаѓа и масакрира група новинари ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Лажното видео кое што го прикажува американскиот претседател Доналд Трамп како ги убива своите политички противници и медиумите било прикажано за време на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во март, Мери Л. Јованович прими прашање од Стејт департментот: дали би сакала да го продолжи својот мандат како амбасадорка на САД во Украина кој требаше да ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Поранешната амеериканска амбасадорка во Украина, Мари Јованович, изјави во петокот на сослушувањет во Конгресот, во рамките на истрагата за моќно отповикување ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Премиерот на Етиопија, Абиј Ахмед е добитник на Нобелова награда за мир за 2019 година. Ахмед важеше за фаворит за наградата поради тоа што ја заврши ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Американските внатрешни борби за власт ја уништуваат стратешката способност за резонирање на супер-силата. Америка сѐ почесто од тактички непредвидлив сојузник ...
  сите 660 | | | веќе видена