Обама

  во

  Белата Куќа потрошила милион долари за изнајмуавње на четири лимузини од една ирска погребална компанија за транспорт на американскиот претседател Доналд ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ги забрани крстарењата и образовните патувања на американските граѓани на Куба.Американското ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ги забрани крстарењата и образовните патувања на американските граѓани на Куба. Американското ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео порача дека Вашингтон има намера да преговара со Техеран, но само кога Иран конечно ќе започне да се однесува како ...
  сите 58 | | | веќе видена