Обама

  во

  Пред десет години, двајца цимери морале за 10 долари да го издаваат својот душек на надувување за да имаат за живот. Сега нивната компанија вреди 30 милијарди ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пред десет години, двајца цимери морале за 10 долари да го издаваат својот душек на надувување за да имаат за живот. Сега нивната компанија вреди 30 милијарди ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Службениот фотограф на американската влада открил дека ги менувал фотографиите од инаугурацијата на Трамп за да изгледа дека на церемонијата има повеќе луѓе од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сенатот денеска го започна првото од повеќето сослушувања на новопредложениот судија на Врховнит суд на САД, Бред Кавано, јави дописникот на МИА од Вашингтон. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Сенатот денеска го започна првото од повеќето сослушувања на новопредложениот судија на Врховнит суд на САД, Бред Кавано, јави дописникот на МИА од Вашингтон. ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Сенатот денеска го започна првото од повеќето сослушувања на новопредложениот судија на Врховнит суд на САД, Брет Кавано.Дваесет и еден член на сенатската ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Поддржувачите на поранешниот американски потпретседател Џо Бајден бараат тој повторно да биде кандидат на демократите за претседател на САД на изборите во 2020 ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Председателот на Филипини Родриго Дутерте ја почна посетата на Израел со говор пред филипински работници во Ерусалим, во кој им се извини за она што го рече за ...
  сите 16 | | | веќе видена