Наполи

  во

  Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, рече дека еден играч не е гаранција за успех, а доказ за тоа е елиминацијата на Јувентус во Лигата на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Арсенал уште еднаш го победи Наполи, овој пат на негов терен со 1-0, стрелец на голот беше Лаказет. Лига на Шампиони Лаказет во 36. минута постигна прекрасен ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ајнтрахт е единствениот тим кој вечерва ја надполни негативата од првиот меч и се пласираше во полуфинале, Челси, Арсенал и Валенсија со нови победи го ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Францускиот фудбалер Александер Лаказет го постигна единствениот гол на „Сан Паоло“, а истиот беше доволен Арсенал да го елиминира Наполи во четвртфиналето на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Елиминацијата на Јувентус во четвртфиналето во Лигата на шампионите во Ајакс беше доживеано како огромно разочарување во фудбалска Италија, па покрај ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт се пласираше помеѓу четирите најдобри во Лига Европа откако дома со 2-0 ја совлада Бенфика, Челси, Арсенал и Валенсија со нови победи го ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт се пласираше во 1/2-финалето во Лигата на Европа по елиминирањето на португалска Бенфика. Германците ги победија „орлите“ од Лисабон со 2:0 ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Наполи не успеа да ја неутрализира негативата од првиот натпревар против Арсенал, па англискиот тим се најде во полуфиналето на Лига Европа, каде ќе играат ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт успеа да анулира негатива од два гола против Бенфика, победи во реваншот со 2:0 и со повеќе постигнати голови на гости при вкупен нерешен ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт успеа да се пласира во полуфиналето на Лига Европа во најконтроверзниот меч на вечерта, откако со 2:0 ја совлада Бенфика и ја елиминираше ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт успеа да се пласира во полуфиналето на Лига Европа во најконтроверзниот меч на вечерта, откако со 2:0 ја совлада Бенфика и ја елиминираше ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Арсенал, Челси, Ајнтрахт Франкфурт и Валенсија се полуфиналистите во Лигата на Европа откако успешно ги минаа четвртфиналните пресметки во второто по квалитет ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти смета дека Калуду Кулибали е најдобриот дефанзивец во светот во моментов, па дури и ја одреди неговата пазарна вредност. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Вечерва се играат реванш натпреварите од четвртфиналната рунда во Лига Европа, а најинтересниот од нив е секако оној во Италија меѓу Наполи и Арсенал. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Тешко е да се проценат колкави се шансите за Наполи после бледото издание на „Емирати“ и поразот од 2-0. Но сепак треба да иамме на ум дека станува збор за ...
  сите 22 | | | веќе видена