Наполи

  во

  Двете големи италијански пресметки од Лигата на шампионите во Италија во вторникот завршија без победник, откако Интер успеа во финишот на мечот да се врати за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Ливерпул доживеа неочекуван пораз на гостувањето во Белград кај Црвена Звезда, па сосема очекувано разочарувањето беше големо во таборот на „црвените“. Еден од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ливерпул претрпе неочекуван пораз од 0:2 при посетата на Црвена Звезда во натпревар од групата „Ц“ во Лигата на шампионите и ќе мора да обезбеди пласман во ...
  сите 47 | | | веќе видена

  За неполн половина час стартуваат и останатите средби од четвртото коло во Лигата на шампионите, покрај оние кои почнаа од 18,55 часот и се уште се во тек. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Црвена Звезда го шокираа Ливерпул и оставрија сензационална победа од 2-0 во натпреварот од четвртото коло во Лигата на шампионите. Српскиот ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Првите два меча од Лигата на шампионите оваа недела донесоа навистина изненадувачки резултати – Црвена звезда благодарение на Милан Павков го победи Ливерпул ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Црвена Звезда вечерва направи огромно изненадување во Лигата на шамионите совладувајќи го во Белград Ливерпул со 2:0. Звезда одигра фантастичен натпревар и ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Вечерва ќе се комплетира првата рунда натпревари од четвртото коло во групите од Лигата на шампионите, првите две средби стартуваат за помалку од еден час, а ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Тимот на Јирген Клоп се има соочено со одлична атмосфера на досегашните гостувања, Премиерлигата е место каде има доста фанатична атмосфера на трибините, но, ...
  сите 128 | | | веќе видена

  *ГООООООООООООООЛЛЛЛ 17‘ – Ванакен од белата точка го постигнува вториот гол на средбата за двојно водство на Бриж против Монако, 0-2 *ГОООООООООООЛЛЛЛЛ 12‘ – ...
  сите 29 | | | веќе видена