Наполи

  во

  Денеска е потврдено дека Рамзи повеќе нема да настапува во дресот на Арсенал поради повреда која ја заработи на натпреварот против Наполи. Имено, тој го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Откако од Португалија дојде шокантната вест за срцевиот проблем на шпанскиот голман Икер Касилјас, на социјалните мрежи од сите страни пристигнуваат пораки за ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Фудбалерот кој стана легенда на тимот на Наполи, Словакот Марек Хамшик зимоска го засили кинескиот тим Далиaн Јифанг, но на 6 натпревари не успеа да забележи ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Марек Хамшик изминатиов февруари одлучи да стави крај на својата незаборавна во Наполи која траеше цели 12 години, прифаќајќи ја финансиската понуда која ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Според информациите на италијанските медиуми, Наполи го обезбеди првото засилување за наредната сезона. Првата сезона за Анчеоти во Наполи не помина како што ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Наполи уште една сезона ќе заврши како второпласиран на табелата во Серија А, но ова почна да биде премало задоволство за најрадикалните тифози на клубот од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Неколку медиуми во Италија и Франција пренесуваат дека Единсон Кавани е далеку од продолжување на соработката со францускиот шампион, ПСЖ. Веќе на големо почна ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Во претпоследниот меч од 34-то коло во Серија А, Торино со 2-0 го совлада Милан, домаќините се замешаа во трката за топ четири и ги прескокнаа „росонерите“ на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во 34-то коло од фудбалското првенство на Италија, екипата на Сампдорија дома беше поразена од Лацио со 1:2 во неделата со играч помалку во второто полувреме, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Торино прекина една непријатна низа, за прв пат по 2001, „биковите" слават против Милан во Серија А, Белоти и Беренгер вечерва донесоа големи три бода.Милан ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Наполи го победи Фрозиноне, но две-три илјади гостински навивачи од Неапол не го криеја незадоволството од актуелната сезона во која составот на Карло Анчелоти ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ултрасите на Наполи остануваат лути и му го вратија дресот на Хозе Калехон во чудни сцени на гостувањето кај Фрозиноне, каде што „наполитанците“ победија со ...
  сите 22 | | | веќе видена