Наполи

  во

  Во дербито и воено последен меч од петтото коло на италијанското фудбалско првенство, Милан и Рома на стадионот „Џузепе Меаца“, кога играат „црвено-црните“ ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Четири дена по натпреварот во Лигата на Европа со Наполи на кој забележа изненадувачка победа на „Сан Паоло“, холандски АЗ Алкмар објави дека имаат уште два ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Мечот меѓу Беневенто и Лацио сезонава донесе дуел меѓу браќата Пипо и Симоне Инѕаги, ама тренерски, а кратко време потоа, во центарот на вниманието е новото ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Наполи, Аркадијуш Милик, нема намера да го чека крајот на сезоната за да може да се пресели во Јувентус, туку сака во зимскиот преоден рок да си ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Наполи, Аркадијуш Милик, нема намера да го чека крајот на сезоната за да може да се пресели во Јувентус, туку сака во зимскиот преоден рок да си ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Наполи, Аркадијуш Милик, нема намера да го чека крајот на сезоната за да може да се пресели во Јувентус, туку сака во зимскиот преоден рок да си ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Можеби најмногу од сите наградата покрај Меси и Роналдо реално ја заслужија Иниеста и Снајдер во 2010-та, но изборот пак беше сложен. Во овие 11 години, голема ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Нерешените 1-1 на Јувентус против Верона потврдија дека актуелниот италијански првак не е во потребната форма, и дека во Серија А ќе имаат повеќе проблеми да ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Џенаро Гатузо верува раководството на Серија А ќе ја промени одлуката и мечот со Јувентус ќе се преигра. Наполи има 12 поени на пет натпревари откако службено ...
  сите 69 | | | веќе видена