Наполи

  во

  Аурелио Де Лаурентис му даде поддршка на Карло Анчелоти откако тимот претрпе шокантен и уверлив пораз од 3:0 на гостувањето кај Сампдорија, но покрај ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Наполи успеа да се пласира во групната фаза од Лигата на шампионите, но сигурно дека во италијанскиот клуб не очекуваа дека имаа тешка жрепка. Извлекувањето на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите оваа сезона сакаше во иста група во новата сезона од најелитното европско натпреварување да се најдат Пари ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Бразилецот Нејмар одговори на сите гласни шпекулации за преселба во Реал Мадрид со останување во ПСЖ, тим со кој оваа сезона ќе се обиде да ги поправи ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Угледниот италијански весник, „Газета дело Спорт“ секоја година излегува со статија во која ги открива платите на сите фудбалери во Серија А, а во споредба со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Црвена Звезда во групната фаза од Лигата на шампионите ќе игра со три европски гиганти ПСЖ, Наполи и Ливерпул. Српскиот клуб денеска ги објви цените на ...
  сите 56 | | | веќе видена