Наполи

  во

  Македонскиот бисер Елиф Елмас полека се навикнува на животот во Неапол, а тренерот Карло Анчелоти доби уште едно екстра засилување во пресрет на новата сезона. ...
  сите 181 | | | веќе видена

  До крајот на преодниот рок фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез ќе инсистира да биде продаден од клубот. Чилеанецот посочил дека сака да си замине ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Кјелини, смета дека сезонава под најсериозен притисок за освојување на Скудето нема да биде неговиот Јуве, туку дека тоа ќе ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Алан ќе продолжи да игра за Наполи, каде што е една од главните алки во составот што има големи амбиции, а вицешампионот на Италија одби нова одлична понуда за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Кориере дело Спорт пренесе дека Интер, Наполи и Рома кројат план за да ја прекинат доминацијата на Јувентус во Калчото и да не дозволат „старата дама“ да се ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Мауро Икарди е во центарот на пакт помеѓу Интер, Наполи и Рома, трите клуба се здружија за Аргентинецот да не го засили Јувентус и тие да имаат поголеми шанси ...
  сите 26 | | | веќе видена

  И денес следиме се што се случува на трансфер пазарот ширум Европа! „Мундо Депортиво“ открива каква понуда испратила Барселона за Нејмар – замена: Кутњо – ...
  сите 181 | | | веќе видена

  До крајот на преодниот рок фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез ќе инсистира да биде продаден од клубот. Чилеанецот посочил дека сака да си замине ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Џорџо Кјелини е свесен дека Јувентус уште една сезона ќе ја има фаворитската улога за титулата во Серија А, но искусниот стопер на „старата дама“ сега ги ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Откако му истече позајмицата во Баерн Минхен, а Германците не пријавија желба да го откупат неговиот договор, Колумбиецот се врати во Реал Мадрид, но, тој не ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Реномираниот шпански медиум „Марка“ има своја теорија околу ситуацијата со Хамес Родригес. Според нив, Колумбиецот нема да го напушти Мадрид ова лето, а тоа е ...
  сите 212 | | | веќе видена