Наполи

  во

  Јувентус ја забележа 20-тата победа во 23. коло од италијанската Серија А, откако триумфираше со 0:3 на гостувањето кај Сасуоло во режија на Сами Кедира и ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи вечерва во Фиренца одигра одигра нерешено 0:0 со Фиорентина во натпреварот од 23 рунда од Серија А. „Наполитанците“ не ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи вечерва во Фиренца одигра одигра нерешено 0:0 со Фиорентина во натпреварот од 23 рунда од Серија А.„Наполитанците“ не ...
  сите 28 | | | веќе видена