Наполи

  во

  Црвена Звезда вчера направи голем успех во Лигата на шампионите освојувајќи бод против вицешампионот на Италија, Наполи. „Делиите“ како и секогаш направија ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во Ц групата Црвена Звезда му одолеа на Наполи и го освои првиот бод во Лигата на шампионите. Звезда иако важеше да аутсајдер успеа да дојде до бод во мечот со ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Тој по синоќешниот дуел на „Рајко Митиќ“ рече дека неговите избраници требале да дадат гол, но нагласи како противникот играл добра одбрана и го трошеше ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти не е задоволен по нерешениот исход со Црвена ѕвезда во првата рунда од Лигата на шампионите. Тој по синоќешниот дуел на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти не е задоволен по нерешениот исход со Црвена ѕвезда во првата рунда од Лигата на шампионите. Тој по синоќешниот дуел на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Црвена Звезда успешно направи враќање во најелитното клупско натпреварување откако вчера во рамките од првото коло во Лигата на шампионите на „Маракана“ ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Црвена Звезда синоќа со храбра игра го одбранија својот гол и го освоија првиот бод во ЛШ оваа сезона. Иако во Белград стигна како голем ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Посебно интересно беше во групата Ц, каде Ливерпул го совлада ПСЖ, а Звезда ремизираше со Наполи. Ливерпул е во страшна форма и во Премиер лигата каде од пет ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис беше импресиониран од амбиентот што го создадоа навивачите на Црвена ѕвезда на синоќешниот дуел со Наполи во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Составот на Ливерпул излезе како победник од дербито со Пари Сен Жермен, а Црвена Звезда му одолеа на Наполи и го освои првиот бод во Лигата на шампионите. Ова ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Ливерпул со гол на Фирмино во судиското продолжение дојде до заслужена победа од 3-2 против ПСЖ, Црвена звезда одигра 0-0 против Наполи во Белград. Лига на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Во дербито на „Енфилд" Ливерпул во самиот финиш успеа да го совлада ПСЖ (3:2). Во текот на првото полувреме „Редси" водеа со погодоците на Стариџ и Милнер од ...
  сите 58 | | | веќе видена