Наполи

  во

  Откако Црвена Звезда избори пласман во Лигата на шампиони, после скоро 18-годишен пост, еден навивач предизвика тотално лудило со облогот кој го направил во ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Црвена Звезда оваа сезона ќе игра во Лигата на шампионите и поради тоа еуфоријата кај навивачите на овој клуб е огромна. Српскиот клуб доби навистина пеколно ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Швајцарскиот фудбалер кој е роден во Тетово, Блерим Џемаили за италијанските медиуми зборуваше за прославата на Џердан Шаќири и Гранит Џака на Мундијалот во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Италија веројатно ги помина најтешките денови во нејзината историја. „Аѕурите“ не се избори за пласман на Мундијалот кој ова лето ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Парижаните се најдоа во мошне интересна група во новата сезона од Лигата на шампионите, иако играат во конкуренција каде ќе имаат двомеч против европскиот ...
  сите 84 | | | веќе видена