Наполи

  во

  Jувентус важи за еден од најомилените, но исто така и за еден од најомразените клубови помеѓу љубителите на фудбалот во Италија. Ретки се оние кои не навиваат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Дојдов сам до станот на најдобриот другар да оставам ќеса со поклони за неговата мајка и сестра кои ги прати преку мене. Во Скопје живееме и студираме ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Аталанта, Лацио и Наполи, Едоардо „Еди“ Реја ќе биде нов селектор на репрезентацијата на Албанија, откако се согласил да ги одработи ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најсилните европски лигашки натпреварувања полека влегуваат во самиот финиш, а судбината на некои клубови веќе е утврдена. По полни 10 години престој во Серија ...
  сите 15 | | | веќе видена