Наполи

  во

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти по натпреварот со Болоња во 19. коло на шампионатот во Италија (3:2), рече дека резултатите на неговиот тим се добри, но не ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тимот на Милан синоќа го победи СПАЛ со 2:1 во последниот натпревар од Серија А за 2018 година. За „росонерите“ ова беше прв триумф по четири натпревари без ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тимот на Милан синоќа го победи СПАЛ со 2:1 во последниот натпревар од Серија А за 2018 година. За „росонерите“ ова беше прв триумф по четири натпревари без ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти по натпреварот со Болоња во 19. коло на шампионатот во Италија (3:2), рече дека резултатите на неговиот тим се добри, но не ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти по натпреварот со Болоња во 19. коло на шампионатот во Италија (3:2), рече дека резултатите на неговиот тим се добри, но не ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти по натпреварот со Болоња во 19. коло на шампионатот во Италија (3:2), рече дека резултатите на неговиот тим се добри, но не ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Тимот на Милан синоќа го победи СПАЛ со 2:1 во последниот натпревар од Серија А за 2018 година. За „росонерите" ова беше прв триумф по четири натпревари без ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Милано, 30 декември 2018 (МИА) – Тимот на Милан синоќа го победи СПАЛ со 2:1 во последниот натпревар од Серија А за 2018 година. За „росонерите“ ова беше прв ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тимот на Милан синоќа го победи СПАЛ со 2:1 во последниот натпревар од Серија А за 2018 година. За „росонерите“ ова беше прв триумф по четири натпревари без ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Тимот на Милан синоќа го победи СПАЛ со 2:1 во последниот натпревар од Серија А за 2018 година. За „росонерите“ ова беше прв триумф по четири натпревари без ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тимот на Милан синоќа го победи СПАЛ со 2:1 во последниот натпревар од Серија А за 2018 година. За „росонерите“ ова беше прв триумф по четири натпревари без ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Наполи во Неапол победија во мечот од 19-то коло на италијанското првенство против Болоња со 3:2, зацврстувајќи се на второто место на табелата. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Наполитанците“ беа на прагот на ново разочарување но Мертенес во 88. минута од мечот донесе победа од 3-2 против Болоња и три бода. Италија Наполи во средата ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Болоња два пати се враќаше од негатива на гостувањето на Сан Паоло, но Мертенс во 88. минута стрелаше прецизно од далечина и донесе триумф од 3-2 за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Интер и Рома го оправдааа статусот на фаворити и обезбедија победи на денешните гостувања во рамките на последната 19 рунда за оваа календарска ...
  сите 10 | | | веќе видена