Лионел

  во

  Последните четири натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите ќе бидат одиграни во вторник и среда. Ќе дознаеме кои тимови ќе им се приклучат на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Барселона успеа да направи пресврт изминатиов викенд и да го победи Рајо Валјекано со 3:1 како „загревање“ за мечот со Лион во Лигата на шампионите, натпревар ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Селекцијата на Аргентина во финишот на овој месец ќе одигра два пријателски средби против Венецуела и Мароко, средби на кои селекторот Лионел Скалони по долго ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Диего Марадона од време на време знае да проговори во јавноста за случувањата во репрезентацијата на Аргетнина, така сега негова тема беше списокот на повикани ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Барселона го победи Рајо Валјекано на нашиот репрезентативец Столе Димитриевски и ја задржа убедливата предност во Примера дивисион. Лионел Меси стигна до ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Селекцијата на Аргентина во финишот на овој месец ќе одигра два пријателски средби против Венецуела и Мароко, средби на кои селекторот Лионел Скалони по долго ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Меси успеа да постигне еден од головите во триумфот над тимот на Столе Димитриевски, но истовремено покажа дека е голем човек. По еден дуел со противнички ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Кога ќе се спомене името на Лионел Меси, асоцијацијата е на многу рекорди во Шпанија, но и на светско ниво. Аргентинецот и синоќа постигна погодок, во победа ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Еден од главните проблеми на Реал Мадрид во оваа сезона дефинитивно е ефикасноста и бројот на постигнати голови што дефинитивно опадна по заминувањето на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Голманот на македонската фудбалска репрезентација Столе Димитриевски денеска ќе има вистински предизвик на клупски план. Со својот Рајо Вајекано попладнево од ...
  сите 19 | | | веќе видена