Лионел

  во

  Бразилската и светска фудбалска ѕвезда Нејмар се отвори за јавноста и посочи кој е најдобар и од кој ги учел фудбалските мајстории во неговиот живот, пренесува ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Луис Суарез беше главна ѕвезда на „Ел Класико“ дуелот кој се одигра изминатава недела на „Камп Ноу“, бидејќи Уругваецот направи домашните фанови да заборават ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Чудна е судбината на човекот кој го постигна најубавиот гол за 2015 година. Пред три години целиот свет слушна за Вендел Лира . На гала вечерта на ФИФА ја доби ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари седна на клупата на Реал Мадирд каде што го наследи Јулиен Лопетеги. Голем навивач на Реал и голем обожавател на Лео Меси – со овие зборови ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Претседателот на шпанската лига, Хавие Тебас истакна дека му се допаѓа идејата за именување награда во чест на ѕвездата на Барселона, Лионел Меси. Според ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Најголемата португалска ѕвезда и член на италијанскиот гигант Јувентус, Кристијано Роналдо верува дека и оваа година престижната награда „Златна топка“ која ја ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Барселона го декласира Реал Мадрид со убедливи 5-1 и се врати на врвот на табелата во Ла Лига. И покрај отсуството на најдобриот играч Лионел Меси, тимот на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Според „Форбс“, вредноста на Реал изнесува 4,08 милијарди, а на Барселона 4,06 милијарди долари Барселона – Реал, „Ел класико“, дуел меѓу двата најдобри, ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Серхио Бускетс е посебно среќен по големиот триумф од 5-1 во првото овосезонско Ел Класико против Реал Мадрид, а смета дека тимот покажал карактер и игра на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона со убедливи 5:1 на домашен терен го совладаа Реал Мадрид. Популарното „Ел класико“ овојпат се играше без фудбалските ѕвезди на двата ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона со убедливи 5-1 на домашен терен го совладаа Реал Мадрид во најголемото шпанско дерби. Популарното „Ел класико” овојпат се играше без ...
  сите 27 | | | веќе видена