Лионел

  во

  Веќе добро позната е намерата на Лионел Меси после одработувањето на договорот со Барселона кариерата да ја заврши во Аргентина во Њуелс Олд Бојс, но дали ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ изминатата влезе во „клубот 500“ каде што од активите играчи се само Кристиано Роналдо и Лионел Меси и тоа го направи во голем стил. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Веќе добро позната е намерата на Лионел Меси после одработувањето на договорот со Барселона кариерата да ја заврши во Аргентина во Њуелс Олд Бојс, но дали ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ изминатата влезе во „клубот 500“ каде што од активите играчи се само Кристиано Роналдо и Лионел Меси и тоа го направи во голем стил. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Шпанија | Аргентинецот во текот на својата кариера досега промаши 24 удари од белата точка, ситуации кои беа болна точка на Каталонците, статистички, тој го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Аргентинецот во текот на својата кариера досега промаши 24 удари од белата точка, ситуации кои беа болна точка на Каталонците, статистички, тој го промашува ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Лионел Меси доминира во сите сегменти, постигнати голови, асистенции, дриблинзи, но во еден сегмент не е добар. Иако во Барселона одлучиа дека Меси треба да би ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Лионел Меси повторно реши да направи пауза од репрезентацијата откако доби нов тежок и незгоден удар на Светското пррвенство во Русија, а во ситуација кога ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Голема исповест на кондициониот тренер на „Гаучосите“, Елвио Паолоросо. Не можеме да кажеме дека Лионел Меси се наосвојуа трофеи со репрезентацијата на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Лионел Меси не можел да се „прибере“ по најлошиот момент при настапите за Аргентина , тврди Елио Паолоросо, поранешниот фитнес-тренер во јужноамериканската ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лионел Меси повторно реши да направи пауза од репрезентацијата откако доби нов тежок и незгоден удар на Светското пррвенство во Русија, а во ситуација кога ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Уго Лорис се најде во незавидна ситуација во изминативе 10-тина дека и денеска одговараше пред судот во Англија порради возењето автомобил во алкохолизирана ...
  сите 10 | | | веќе видена