Лионел

  во

  Хрватска беше вистински хит на мундијалот кој минатово лето се одигра во Русија, мундијал на кој оваа балканска земја дојде до второто место. За да дојдат до ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ла лига од крајот од сезоната 2015/2016 не прогласува играч на сезоната со желба да го реформира признанието Во шпанската Ла лига размислуваат признанието за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во утринскиот тренинг в среда присуствуваше аргентинскиот интернационалец на теренот 2 на „Сиутат Еспортива". Полека, но сигурно се опоравува од повредата на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Бразилската и светска фудбалска ѕвезда Нејмар се отвори за јавноста и посочи кој е најдобар и од кој ги учел фудбалските мајстории во неговиот живот, пренесува ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Колку е само среќен… Барселона во натпреварот против Севиља во Ла Лига остана без услугите на својот најдобар фудбалер Лионел Меси. Аргентинецот успеа да ...
  сите 44 | | | веќе видена