Лионел

  во

  Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Крис Смолинг во едно ТВ интервју успеа да ја насмее целата спортска јавност со коментар поврзан за играчот на Барселона, ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден Лионел Меси со неговата репрезентација го одработија првиот тренинг пред репрезентативните натпревари кои следат. Интересно е што ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Лионел Меси и неговите соиграчи од аргентинската фудбалска репрезентација денеска го одржаа својот прв тренинг по националниот собир, а како што беше ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Барселона го прегази Бетис со 4-1 на вчерашната средба во Андалузија на која блескаше Лионел Меси со хет-трик со што само потврди дека се наоѓа во страшна ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Барселона го прегази Бетис со 4-1 на вчерашната средба во Андалузија на која блескаше Лионел Меси со хет-трик со што само потврди дека се наоѓа во страшна ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Барселона буквално го прегази Бетис со убедливи 1:4 на гостински терен, а во овој натпревар блескаше Лионел Меси. Меси вчера го одигра еден од најдобрите ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Има многу квалитетни фудбалери, но само вистинските легенди добиваат искрени овации од противничките навивачи. Моментално речиси и да нема фудбалер на кого ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Барселона го прегази Бетис со 4-1 на вчерашната средба во Андалузија на која блескаше Лионел Меси со хет-трик со што само потврди дека се наоѓа во страшна ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Изгледа навистина малку веројатно и тешко остварливо, но замислете еден ден да ги гледаме Кристиано Роналдо и Лионел Меси на иста страна… Можете ли да ги ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Лионел Меси буквално им одржа лекција на играчите на Бетис и со својот хет-трик му пресуди на тимот предводен од Кике Сетиен, но тоа не го натера тренерот на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Аргентинецот јавно се заблагодари на овациите кои ги доби од навивачите на Бетис кои неуморно му аплаудираа на мајсториите кои ги прикажа во победата на ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Лионел Меси одигра уште еден неверојатен меч во кариерата, постигна хет-трик против Бетис, неговата Барселона славеше со 4-1 на гости. Само големите и ...
  сите 92 | | | веќе видена