Лионел

  во

  Роналдињо со своите игри во дресот на Барселона си загарантира вечни симпатии меѓу фановите во Каталонија, но секако и меѓу сите неутрални љубители на фудбалот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо од Јувентус, Лука Модриќ од Реал Мадрид и Мохамед Салах од Ливерпул се тројцата фудбалери кои влегоа во потесниот избор за најдобар играч на ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо од Јувентус, Лука Модриќ од Реал Мадрид и Мохамед Салах од Ливерпул се тројцата фудбалери кои влегоа во потесниот избор за најдобар играч на ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Повеќе ништо нема да биде исто на Пиринеите. После скоро 10 години нема да видиме судар помеѓу Кристиано Роналдо и Лионел Меси. Португалецот ќе се обиде на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Лионел Меси за првпат после 12 години не се најде меѓу тројцата финалисти во изборот на ФИФА за најдобар играч на годината, но во меѓувреме, големата ѕвезда на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо од Јувентус, Лука Модриќ од Реал Мадрид и Мохамед Салах од Ливерпул се тројцата фудбалери кои влегоа во потесниот избор за најдобар играч на ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Првпат по 12 години меѓу тројцата кандидати за „Златната топка“ го нема капитенот на Барселона и петкратен освојувач на оваа награда Лионел Меси. Претходните ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо од Јувентус, Лука Модриќ од Реал Мадрид и Мохамед Салах од Ливерпул се тројцата фудбалери кои влегоа во потесниот избор за најдобар играч на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  ФИФА на својата официјална страница ги објави и тројцата кандидати кои ќе конкурираат за наградата за најдобар фудбалер, поточно „Златната топка“. За ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо од Јувентус, Лука Модриќ од Реал Мадрид и Мохамед Салах од Ливерпул се тројцата фудбалери кои влегоа во потесниот избор за најдобар играч на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Светската фудбалска федерација ова попладне ги одреди имињата на завршните кандидати кои се искачија на подиумот за добивање на „The Best“ наградата која се ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо од Јувентус, Лука Модриќ од Реал Мадрид и Мохамед Салах од Ливерпул се тројцата фудбалери кои влегоа во потесниот избор за најдобар играч на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо од Јувентус, Лука Модриќ од Реал Мадрид и Мохамед Салах од Ливерпул се тројцата фудбалери кои влегоа во потесниот избор за најдобар играч на ...
  сите 61 | | | веќе видена