Лионел

  во

  Тие со години се борат за титулата најдобар играч на светот, а сега еден од нив однел убедлива победа. Кристијано Роналдо конечно го надминал својот колега ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Лионел Меси даде навистина интерсна изјава во интервјуто за „Марка“ во кое доби специфично прашање поврзано за Кристијано Роналдо и Златан Ибрахимовиќ, но за ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Поранешниот физички тренер на португалската sвезда смета дека „ЦР7“ ќе има долга кариера. Кристијано Роналдо има уште неколку добри години пред себе. ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Лионел Меси вчера ја освои шестата „Златна копачка“ која ја доделува угледниот мадридски весник „Марка“, а сега во најновото издание на овој шпански медиум, ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Лионел Меси вчера ја освои шестата „Златна копачка“ која ја доделува угледниот мадридски весник „Марка“, а сега во најновото издание на овој шпански медиум, ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ е познат по тоа што постојано се фали себеси, особено на социјалните мрежи, но и кога дава изјави за медиуми. Понекогаш истото знае да го ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Лионел Меси пред 15 години го запиша дебито во дресот на Барселона во натпреварот против Еспањол и се останатото е историја. Барселона тогаш беше преводена од ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Лионел Меси синоќа доби уште една голема награда. По шести пат во кариерата ја освои Златната копачка, која се доделува на најдобриот голгетер во Европа. ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо стана лидер по заработка на Инстаграм во последните 12 месеци. Тој има двојно поголеми добивки од големиот ривал ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Првата ѕвезда на Барса е првиот фудбалер во историјата кој освоил шест вакви признанија во шест различни сезони, ланската сезона ја одбележа со 36 погодоци во ...
  сите 123 | | | веќе видена