Лионел

  во

  Лионел Меси му одговори на Кристијано Роналдо кој пред извесно време го покани да ја промени средината и да заигра во тим од Серија А.Додека Меси целата своја ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, имаше најмногу шута во шпанскиот шампионат во годинава што изминува. Ѕвездата на Барселона, во 2018 година 155 пати се ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Нејмар едвај чекаше да ја напушти Барселона и да замине во редовите на ПСЖ, но Бразилецот не е среќен и покрај тоа што од клубот се обидуваат да го докажат ...
  сите 48 | | | веќе видена