Лионел

  во

  Францускиот Сенат денеска побара од Јавното обвинителство да покрене обвиненија против тројца блиски на претседателот на Франција, Емануел Mакрон, поради лажно ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Екипата на Реал Мадрид не најде решение за Барселона за двете пресметки во 2019 година, односно доживеа два порази на „Сантијаго Бернабеу“ во полуфиналето на ...
  сите 106 | | | веќе видена

  На почетокот на оваа година актулениот шпански шампион, Барселона успеа да ги обезбеди услугите на еден од најдобрите и најталентирани играчи на светот Френки ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Офанзивниот играч за врска на ПСЖ, Анхел Ди Марија, заработил повреда на последниот тренинг на аргентинската репрезентација, па ќе ги пропушти дуелите против ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Аргентинската ѕвезда, Лионел Меси во неделата повторно го воодушеви фудбалскиот свет со својата фантастична претстава и хет-трикот против Бетис, партија која ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Аргентинската ѕвезда, Лионел Меси во неделата повторно го воодушеви фудбалскиот свет со својата фантастична претстава и хет-трикот против Бетис, партија која ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Аркади Наваро е шпански научник кој изјави дека е можно да се направи клон на Лионел Меси и тој да игра на исто ниво како што во изминативе 15-тина години е ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Аркади Наваро, шпански научник, изјави дека е возможно да се клонира Лионел Меси користејќи ја моменталната технологија и техника.„Да, Меси би можел да биде ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Aкарди Наваро, шпанскиот научник изјави дека би било можно да се клонира Лионел Меси користејќи ја сегашната технологија и техника. „Да Меси би можел да биде ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Лионел Меси во викендот кој е зад нас ја воодушеви фудбалската јавност со хет-трикот во кој постигна и еден магичен гол кога го лобуваше голманот на тимот од ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Доаѓа крајот на сезоната, а исто така и трката за Златната копачка. Лионел Меси во неделата одигра една од своите најдобри игри оваа сезона и со новите три ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Лионел Меси во неделата ја фасцинираше комплетната фудбалска јавност со партијата која ја прикажа на гостувањето во Севилја, натпревар на кој понуди уште една ...
  сите 106 | | | веќе видена