Лионел

  во

  Аргентинецот во текот на својата кариера досега промаши 24 удари од белата точка, ситуации кои беа болна точка на Каталонците, статистички, тој го промашува ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Лионел Меси доминира во сите сегменти, постигнати голови, асистенции, дриблинзи, но во еден сегмент не е добар. Иако во Барселона одлучиа дека Меси треба да би ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Лионел Меси повторно реши да направи пауза од репрезентацијата откако доби нов тежок и незгоден удар на Светското пррвенство во Русија, а во ситуација кога ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Голема исповест на кондициониот тренер на „Гаучосите“, Елвио Паолоросо. Не можеме да кажеме дека Лионел Меси се наосвојуа трофеи со репрезентацијата на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Лионел Меси не можел да се „прибере“ по најлошиот момент при настапите за Аргентина , тврди Елио Паолоросо, поранешниот фитнес-тренер во јужноамериканската ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Лионел Меси повторно реши да направи пауза од репрезентацијата откако доби нов тежок и незгоден удар на Светското пррвенство во Русија, а во ситуација кога ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Уго Лорис се најде во незавидна ситуација во изминативе 10-тина дека и денеска одговараше пред судот во Англија порради возењето автомобил во алкохолизирана ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Уго Лорис се најде во незавидна ситуација во изминативе 10-тина дека и денеска одговараше пред судот во Англија порради возењето автомобил во алкохолизирана ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Колумбија и Аргентина не постигнаа ниту еден гол на пријателскиот меч кој ова утро се одигра во Њу Џерси, но она што им западна во очи на новинарите кои го ...
  сите 61 | | | веќе видена