Лионел

  во

  Повеќе од половината фудбалери (шестмина) во најдобриот тим за 2018 година што го избраа над 1,8 милион љубители на фудбалот во едномесечното гласањето, кое ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Повеќе новинари и новинарски екипи беа нападнати изминатите саботи на демонстрациите на „жолтите елеци“ во Франција, тоа се случи и за време на вчерашниот ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Бразнителот на титулата во шпанската Примера, екипата на Барселона со победа над Еибар од 3-0 го заокружи првиот дел од оваа сезона во домашниот шампионат. Ова ...
  сите 71 | | | веќе видена