Лионел

  во

  Аргентинските медиуми на големо го најавуваа кам-бекот на Лионел Меси во националната селекција, но неговото присуство во стартната постава во тимот на Скалони ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Гаучосите вечерва ќе одиграат контролен меч со Венецуела во кој настап ќе има и првата ѕвезда на тимот Меси, сепак, во составот на Скалони немаше место за ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Бугарија – Црна Гора (18 ч.) Меч кој иако е прв, може многу да значи за двете репрезентации. Во Бугарија владее оптимизам, посебно поради фактот кој вели дека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Аргентина вечерва ќе одигра пријателски натпревар против Венецуела, а во составот на „Гаучосите“ конечно се враќа Лионел Меси. Еден од ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Лионел Меси се врати во репрезентацијата на Аргентина за прв пат по неуспешното Светско првенство кое се одигра ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Лионел Меси се враќа во репрезентацијата на Аргентина. „Гаучосите“ играат пријателски меч против Венецуела, а за Лео ова ќе биде прв меч во националниот тим по ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Францускиот Сенат денеска побара од Јавното обвинителство да покрене обвиненија против тројца блиски на претседателот на Франција, Емануел Mакрон, поради лажно ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Екипата на Реал Мадрид не најде решение за Барселона за двете пресметки во 2019 година, односно доживеа два порази на „Сантијаго Бернабеу“ во полуфиналето на ...
  сите 89 | | | веќе видена