Лионел

  во

  Лионел Меси забележа два гола и две асистенции во победата која ја оствари Барселона над Лион, па со ова блескаво издание експресно му одговори на Кристијано ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Лионел Меси вчера Барселона ја доведе во водство со гол од пенал во 18-тата минута против Лион во натпревар кој на крајот Каталонците го добија со 5:1 и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Барселона вчера на својот „Ноу Камп“ го разби Лион со 5:1 во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите (првиот натпревар заврши 0:0) и така обезбеди ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Лионел Меси успеа да му одговори на Кристијано Роналдо по блескавата партија која ја имаше Португалецот против Атлетико, откако аргентинскиот мајстор оваа ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Лионел Меси покажа како најлесно, а на многу атрактивен начин се изведува пенал и се постигнува гол. Аргентинецот погоди за водство од 1:0 против Олимпик Лион ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ливерпул победи категорично со 3:1 против Баерн Минхен во реванш-дуеот од осминафиналето во Лигата на шампионите. За разлика од досадното реми во првиот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Барселона на крајот успеа убедливо да слави над Лион со 5:1, но овој резултат речиси беше незамислив на 12 минути пред крајот кога на семафорот на „Камп Ноу“ ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Лионел Меси успеа да му одговори на Кристијано Роналдо по блескавата партија која ја имаше Португалецот против Атлетико, откако аргентинскиот мајстор оваа ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Ливерпул со убедливи 3-1 славеше на гостувањето кај Баерн Минхен во реваншот во осминафиналето од ЛШ, и на тој начин му нанесе елиминација на германскиот тим ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Англискиот тим Ливерпул фудбалски го понижи Баерн Минхен на „Алијанц арена“ со 1-3 и заедно со Барселона се пласира во четвртфиналето на Лигата на шампионите. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Лионел Меси постигна фантастичен паненка гол од пенал на вечерашниот меч со Лион, а во обид еден негов колега од Англија да изведе нешто слично, успеа да се ...
  сите 18 | | | веќе видена