Лионел

  во

  Аргентина ќе игра пријателски натпревар против Колумбија, а во пресрет на истиот, селекторот Лионел Скалони зборуваше за Лионел Меси и неговиот дрес со број ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона и хрватски репрезентативец Иван Ракитиќ смета дека неговиот колега од репрезентацијата Лука Модриќ треба да ја освои наградата за ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Левиот бек на Реал Мадрид и бразилската репрезентација ја призна вината во случајот во кој беше обвинет за затајување на данок. Тој откри дека користел сметки ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона и хрватски репрезентативец Иван Ракитиќ смета дека неговиот колега од репрезентацијата Лука Модриќ треба да ја освои наградата за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Најдобриот аргентински фудбалер Лео Меси привремено ја замрзна репрезентативната кариера после Мундијалот, каде Гаучосите потполно разочараа. Аргентина овие ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона и хрватски репрезентативец Иван Ракитиќ смета дека неговиот колега од репрезентацијата Лука Модриќ треба да ја освои наградата за ...
  сите 57 | | | веќе видена