Кочани

  во

  Едукативно-тематска работилница како завршен промотивен настан во рамки на проектот „Хронични компликации кај лицата со параплегија и квадриплегија во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Едукативно-тематска работилница како завршен промотивен настан во рамки на проектот „Хронични компликации кај лицата со параплегија и квадриплегија во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пред зградата на Општина Кочани денеска министерот за здравство Венко Филипче и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска официјално ќе ја ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Народот јасно ѝ порачува на власта дека е против промена на името. Слаба поддршка од граѓаните за власта претходно имаше и во Делчево, Кочани, Охрид… Премиерот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Полицијата поднесе кривична пријава против градоначалникот на Зрновци Блаже Станков и двајца негови сотаботници за злоупотреба на службената положба. - ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Оризот во кочанско почна да се жнее. Но, отсуството на контрола на тоа што се сее и со кој квалитет се препаратите што се користат и годинава донесе просечни ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во Кичево во петокот е пречекан со транспарент „Никогаш Северна, Секогаш Македонија“, заедно со чоколади со ознаката за едно евро, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Државната изборна комисија при организацијата на референдумот на 30 септември откри дека во 81 македонско село нема да се гласа затоа што истите се изумрени и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување и несовесно работење во службата Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани, ...
  сите 132 | | | веќе видена

   Генералниот секретар на партијата Игор Јанушев на средби со граѓани, во Виница и Кочани ги објаснува штетните последици од договорот со Грција. Партијата на ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Полицијата поднесе кривична пријава против градоначалникот на Зрновци Блаже Станков и двајца негови сотаботници за злоупотреба на службената положба. – ...
  сите 132 | | | веќе видена

  - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани, до Основното јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против В.Ѓ.(52) поранешен директор на ...
  сите 124 | | | веќе видена