Кочани

  во

  Градоначалници од Источниот плански регион синоќа го посетија зимскиот рекреативен центар и им се придружија на љубителите на ноќното скијање.Градоначалникот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Балканскиот романтичар Жељко Самарџиќ неодамна ги изненади сите со голема промена, неговиот нов имиџ – впечатливите брада и мустаќи и очила. А, на 16. Февруари ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Градоначалниците од единаесетте општини од Источниот регион синоќа беа дел од организираното ноќно скијање на Пониква за да придонесат во промоцијата на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Моето прво прашање беше наменето за вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, но бидејќи тој не е присутен во салата очекувам на прашањата одговор да ми ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Ј.А.(20) поради постоење на основано сомнение дека сторил две кривични дела „разбојништво“ ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Создаваме услови да имаме мотивирани полициски службеници за да се подобрува работата и се насочивме да реализираме инвестиции токму во набавка на опрема и тоа ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Од Македонски железници (МЖ)-Инфраструктура најавуваат дека до вечерва електричната локомотива ќе биде крената од пругата и железничкиот сообраќај на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Комуналното јавно претпријатие „Водовод“ од Кочани го заврши поставувањето на фотоволтаични панели за производство на електрична енергија и во моментот ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поради одрон на пругата на патниот правец Скопје – Велес, од денеска, возот за и од Кочани нема да сообраќа се додека не се нормализира железничкиот сообраќај, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Товарен воз удрил во одрони од карпа на пругата и излетал од шините, попладнево во 17.10 часот, по Железничката станица „Рајко Жинзифов“ на пругата ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Товарен во з удрил во од рони од карпа на пругата и излетал од шините, попладне во во 17.10 часот, по Железничката станица „Рајко Жинзифов“ на пругата ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Оттаму известуваат дека возовите кои сообраќаат на релација Гевгелија – Скопје и Битола – Скопје, ќе сообраќаат само до и од Велес. Вечерва, сите патници кои ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Попладнево во 17.10 часот во близина на железничката станица Рајко Жинзифов на пругата Велес – Скопје товарен воз удрил во карпа која паднала на пругата. Од ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Како што појасни портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, локомотивата на товарниот воз излетала од шините и при тоа биле оштетени два столба и електрична ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Товарен воз удрил во одрони од карпа на пругата и излетал од шините, попладнево во 17.10 часот, по Железничката станица „Рајко Жинзифов“ на пругата ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Поради одрон на пругата на патниот правец Скопје – Велес, од утре, возот за и од Кочани нема да сообраќа се додека не се нормализира железничкиот сообраќај, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Поради одрон на пругата на патниот правец Скопје – Велес, од утре, возот за и од Кочани нема да сообраќа се додека не се нормализира железничкиот сообраќај, ...
  сите 44 | | | веќе видена