Кочани

  во

  - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани, до Основното јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против В.Ѓ.(52) поранешен директор на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев вчера заедно со Влатко Ѓорчев ги посети Кочани и Виница. -Виница е се по празна, власта која ветуваше дека ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев вчера заедно со Влатко Ѓорчев ги посети Кочани и Виница. -Виница е се по празна, власта која ветуваше дека ќе ...
  сите 200 | | | веќе видена

  13.09.2018 Едно возилo на Тертиторијалната противпожарна единица на Кочани со спремните пожарникари беше доволно да се изгасне пожарот во ОУ „Синиша Стоилов“ ...
  сите 18 | | | веќе видена

  12.09.2018 По покана од локалната власт, во работна посета на Општина Кочани престојуваше потпретседателката на Владата и министер за одбрана, Радмила ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Како дел од односно продолжување на она што го започнавме пред неколку месеци Лето за Македонија сме со граѓаните на Република Македонија обидувајќи се да им ...
  сите 287 | | | веќе видена

  Губењето на идентитетот, губењето на институционалниот идентитет, промената на сите идентитетски одредници, фамозниот член 8 и се она што во многу наврати сме ...
  сите 43 | | | веќе видена