Кочани

  во

  Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, соопштуваат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Од таму информираат дека патот што води ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Еден месец по потпишувањето на Лондонскиот мировен договор за Првата балканска војна што бил склучен на 30 мај, на 30 јуни 1913 година почнала Втората ...
  | | веќе видена