Кочани

  во

  Беласица е нов лидер во Втората лига – Исток, барем до вечерашниот дуел меѓу Брегалница и Кожуф во Штип, откако во драматичен дерби натпревар славеше со 1-2 на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пречистителната станица за отпадни води во Свети Николе по десет години повторно се става во функција. Овој објект обраснат со трева мирувал, отпадните води од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Трошела многу струја, па од општина Свети Николе и јавното претпријатие „Комналец“ одлучиле да и стават клуч на пречистелната станица за отпадни води. Повеќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вчера попладне во полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.,,Охридска“ настанал пожар во патничко моторно возило „мерцедес“, со кочански ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во Кочани по 22. пат се одржува дводневниот Саем на медот, чиј организатор е локалното пчеларско здружение „Матица“. На манифестацијата, која е најголема од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  На манифестацијата, која е најголема од ваков вид во источниот регион, штандови имаат 25 пчелари и пчелни стопанства од Битола, Куманово, Тетово, Пробиштип, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во Кочани по 22. пат се одржува дводневниот Саем на медот, чиј организатор е локалното пчеларско здружение „Матица“. На манифестацијата, која е најголема од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Сакате да кажете дека промените кои се направени а кои соодветствуваат на вредносниот систем на ЕУ се бадијала? Дали тоа значи дека сме ги правеле само да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Недобивањето датум е штета за нацијата, а падот на Владата само за орбитерите на СДСМ. Излишна е глумата за изненаденост и навреденост. Самитот покажа и какви ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Надлежните општински служби преземаат мерки за расчистување на инцидент што се случил во ОУ „Раде Кратовче“ во Кочани меѓу родител на ученик и наставник. Од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сакате да кажете дека промените кои се направени а кои соодветствуваат на вредносниот систем на ЕУ се бадијала? Дали тоа значи дека сме ги правеле само да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Еден од најуспешните македонски играни филмови „Исцелител“ ќе се прикаже во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид на 25-ти и 26-ти октомври во 20.00 ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 36 | | | веќе видена

  На 18 октомври 1912 година почнала Првата балканска војна која Србија, Црна Гора и Бугарија, ја воделе против Османлиското царство. Војната завршила со ...
  сите 130 | | | веќе видена