Кочани

  во

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Т.(25) и друго непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторени 12 кривични дела од кои шест „тешки ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Здружението на медицински сестри, акушерки и стоматолошки сестри на Македонија бара да се донесе законско решение со кое конечно нивната професија ќе биде ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Здружението на медицински сестри, акушерки и стоматолошки сестри на Македонија бара да се донесе законско решение со кое конечно нивната професија ќе биде ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Здружението на медицински сестри, акушерки и стоматолошки сестри на Македонија бара да се донесе законско решение со кое конечно нивната професија ќе биде ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Здружението на медицински сестри, акушерки и стоматолошки сестри на Македонија бара да се донесе законско решение со кое конечно нивната професија ќе биде ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Општина Кочани влезе во проектот „Зајакнување на општинските совети“, финансиран од Швајцарската агенција за развој и соработка (SDC), што го реализира ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На 16.01.2019 година во 00.22 часот на улица „Столарска“ во Битола, И.П.(36) од село Дедебалци, битолско, управувајќи патничко возило „Мицубиши“ со битолски ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Борбата против загадувањето продолжува секојдневно како на централно, така и на локално ниво, посочуваат преку соопштение од владејачката СДСМ. Владата ...
  сите 35 | | | веќе видена