Кочани

  во

  Незаконското прислушување на над 20 илјади лица во Македонија, што со години го спроведувала поранешната власт на ВМРО-ДПМНЕ, а на почетокот на 2015 година го ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Незаконското прислушување на над 20 илјади лица во Македонија, што со години го спроведувала поранешната власт на ВМРО-ДПМНЕ, а на почетокот на 2015 година го ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Во многу македонски градови нема родилишта, и затоа трудниците се принудени да патуваат до соседниот град или дури и подалеку за да се породат. Така жените од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев кој вечерва беше гостин во емисијата „Отворено на АЛФА“ посочи дека Владата потфрлила во реализацијата на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Мицкоски се етаблира како лидер на ВМРО-ДПМНЕ без да има идеолошка платформа, најмногу благодарение на фактот дека членството молчешкум го следи првиот човек и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во 23,55 часот во Полициската станица за Граничен премин Табановце на излез од Македонија, при извршена пасошка контрола констатирано било дека 34-годишниот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вчера на граничниот премин Табановце на излез од Република Македонија при пасошка контрола околу 23 часот и 55 минути, констатирано било дека лицето со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Општина Кочани ги заврши градежните работите за подобрување на инфраструктурните услови во планинскиот туристички центар Пониква на Осоговските планини. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Здраствените домови во поголем дел од општините од источна Македонија,кубурат со лекари специјалисти…Тие стануваат ,,бело злато,,за жителите од овој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Граничниот премин Клепало, кај Берово на македонско-бугарската граница, соглсно Договорот за пријателство постигнат со Бугарија треба да биде во функција во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Граничниот премин Клепало, кај Берово на македонско-бугарската граница, соглсно Договорот за пријателство постигнат со Бугарија треба да биде во функција во ...
  сите 32 | | | веќе видена