Киев

  во

  Патрик Кутроне и Гонзало Игуаин постигнаа три гола за неполни 10 минути за Милан да избегне драматичен пораз од Олимпијакос во второто коло на Лига Европа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Стрелцитре во Лига Европа беа многу расположени за игра, така што не видовме натпревар без голови. Таму каде што очекувавме да има повеќе голови, имаше ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Лорис Кариус изминатово лето го напушти Ливерпул по големите грешки во финалето од Лигата на шампионите и се пресели во Бешикташ, но промената на средината не ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Малме го победи Бешикташ со 2:0 на вечерашниот меч во Лига Европа, но натпреварот кој се одигра во Шведска ќе се памети по уште еден голем кикс на Лорис Кариус ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Алваро Мората го постигна својот прв гол од август за на Челси да им донесе тешка победа над унгарскиот МОЛ Види, за кој 90 минути одигра Бобан Грнчаров. ...
  сите 13 | | | веќе видена