Киев

  во

  Третото судење за импичмент на еден претседател во историјата на САД неделава влегува во нова фаза. Републиканскиот сенатор Мит Ромни денеска укажа дека некои ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Во извадоци од се уште необјавена книга на Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, се дознава дека ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Во извадоци од се уште необјавена книга на Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, се дознава дека ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Во извадоци од се уште необјавена книга на Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, се дознава дека ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Екипата на Вардар го претрпе третиот пораз во третиот меч на подготовките во Анталија. Најтрофејниот македонски клуб во претходните два теста загубу од Хајдук ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Денеска во Анталија три наши екипи ќе одиграат пријателски средби. Интересно е што, ако нема некои дополнителни измени, сите три почнуваат во исто време, во 14 ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Лидерот на адвокатскиот тим, Пат Циполоне, им рече на сенаторите дека ќе им го одземе на гласачите правото да имаат мислење за Трамп на претседателските избори ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Екипата на Вардар за вториот дел од сезоната се подготвува во Анталија каде веќе е десеттина дена, период во кој успеа да одигра две пријателски средби против ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео со покачен тон и пцовки ја нападнал новинарката Мери Луиз Кели и го прекинал интервјуто откако му биле поставени ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Се започна со вчерашното интервју што Мајк Помпео го даде на НПР, Јавно радио на САД. Интервјуто главно се однесувало на Иран, но новинарката Мери Луис Кели го ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео викал, и користел навреди, на новинарката Мери Луиз Кели по интервјуто што го прекинал незадоволен од поставувањето ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео викал, и користел навреди, на новинарката Мери Луиз Кели по интервјуто што го прекинал незадоволен од поставувањето ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На третиот и последен ден од изјавите на обвинителите, демократите се обидоа да ги зацврстат обвиненијата , во кои се тврди дека републиканскиот претседател ја ...
  сите 118 | | | веќе видена