Киев

  во

  Телохранител на украинскиот претседател Петро Порошенко после еден конфликт со случаен минувач доби „фатален“ удар по што како покосен падна на тлото. Во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Киев ноќта меѓу втори и трети јануари дојде до тепачка меѓу 26-годишниот припадник на обезбедувањето на украинскиот претседател Петро Порошенко, Василиј ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Квасот од цвекло е многу корисен, содржи компоненти кои ја активираат работата на црниот дроб, бубрезите и цревата. Резултатите после медицински истражувања ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Православниот свет забрзано се движи кон голем и можеби конечен раскол. Поглаварот на Руската православна црква Кирил му испрати писмо на вселенскиот патријарх ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Бајер Леверкузен со 13 бода од првата и Цирих со 10 од втората во Групата А, продолжуваат во нокаут фазата во Лига Европа. Во последното коло, Германците ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бајер Леверкузен, Ред Бул, Зенит, Динамо, Арсенал, Бетис, Виљареал, Ајнтрахт, Генк, Севиља, Динамо Киев и Челси се носители на ждрепката во елиминациската фаза ...
  сите 5 | | | веќе видена