Киев

  во

  Користел повеќе псевдоними, како Еден Македонец, Охридчанин, Македонец, А.Б.В., Карабурун и други, а вистинското име му е Евтим Ангелов Спространов, роден на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Новата железничка пруга на 19-километарскиот Кримски мост се очекува да ги намали трошоците за превоз на стока од копнена Русија за до 50 проценти, смета ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Екипата на Ворскла од Полтава ќе игра во финалето на Купот на Украина, откако по голема драма успеа да го елиминира Мариупал и тоа по подобро изведување на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Архивата на Службата за безбедност на Украина и Украинскиот институт за национално сеќавање ја тргнаа ознаката за тајност од документите за изградбата на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Шахтар ја совлада Олександрија со 3-2 и создаде недостижна предност од 19 бода пред ривалот Динамо Киев, кој има и еден меч помалку, па клубот од Доњецк дојде ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Лидерите на Европската унија денеска се договорија да ги продолжат економските санкции кон Русија до крајот на јануари следната година поради анексијата на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Коментарите на украинскиот претседател Владимир Зеленски за наводната вмешаност на Советскиот Сојуз во почетокот на Втората светска војна, имаат негативно ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Коментарите на украинскиот претседател Владимир Зеленски за наводната вмешаност на Советскиот Сојуз во почетокот на Втората светска војна, имаат негативно ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Коментарите на украинскиот претседател Владимир Зеленски за наводната вмешаност на Советскиот Сојуз во почетокот на Втората светска војна, имаат негативно ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Коментарите на украинскиот претседател Владимир Зеленски за наводната вмешаност на Советскиот Сојуз во почетокот на Втората светска војна, имаат негативно ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Коментарите на украинскиот претседател Владимир Зеленски за наводната вмешаност на Советскиот Сојуз во почетокот на Втората светска војна, имаат негативно ...
  сите 68 | | | веќе видена