Киев

  во

  Со комплетирањето на групната фаза од Лигата на шампионите и Лигата на Европа, познати се сите учесници во нокаут-системот. Како по обичај, најмногу екипи ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Со синоќешното одигрување на натпреварите од последното коло во групната фаза во Лигата на Европа, познати се сите 32 тима кои ќе играат во 1/16 финалето во ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Голманот на Селтик во вчерашниот натпревар од Лигата на Европа на неговиот тим против Салцбург направи скоро идентичен кикс како Лорис Кариус во финалето од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Денеска се одигра и последното коло од групната фаза по кое се комплетираа сите учесници во елиминациите во Лига Европа.Познати се екипите кои ќе ја продолжат ...
  сите 129 | | | веќе видена

  САД ја повикаа Унгарија да ги подобри односите со соседна Украина и да не се обидува да ја блокира соработката на Киев со НАТО, бидејќи „ако Украина не успее, ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Бобан Николов одигра одличен меч за Мол Види против Челзи, а со соиграчите се прости од настапот во Европа Лигата со реми 2:2 против англискиот тим. Унгарците ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт ја комплетираше совршената сезона во Лига Европа со победа со пресврт од 2:1 на гостувањето кај Лацио, додека елиминација во најмасовното ...
  сите 146 | | | веќе видена