Киев

  во

   Понекогаш правилата навистина знаат да застанат на патот до остварување на соништата, а оваа ситуација е вистински пример за тоа. Во четвртокот во Киев се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „На православието му се заканува раскол, поголем од оној меѓу Истокот и Западот“, предупреди српскиот владика Иринеј Бачки по повод најавите на Вселенската ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По повод најавите на Вселенската патријаршија дека ќе и даде автокефалност на Укринската црква, што според него, може да се случи и во Македонија. Тој за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Реал Мадрид пред четири месеци со победата над Ливерпул во Киев (3:1) стигна до третата титула во низа во Лигата на шампионите. Сега Реал Мадрид на својот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  На православието му се заканува раскол, поголем од оној меѓу Истокот и Западот“, предупреди српскиот владика Иринеј Бачки по повод најавите на Вселенската ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „На православието му се заканува раскол, поголем од оној меѓу Истокот и Западот“, предупреди српскиот владика Иринеј Бачки по повод најавите на Вселенската ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На православието му се заканува раскол, поголем од оној меѓу Истокот и Западот, предупреди српскиот владика Иринеј Бачки по повод најавите на Вселенската ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „На православието му се заканува раскол, поголем од оној меѓу Истокот и Западот“, предупреди српскиот владика Иринеј Бачки по повод најавите на Вселенската ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Германскиот голман, Лорис Кариус од оваа сезона е член на турскиот прволигаш Бешикташ, но сигурно уште долго нема да се заборави неговиот настап за Ливерпул и ...
  сите 20 | | | веќе видена