Киев

  во

  Првите три реванш натпревари во Лигата на Европа поприлично требаше да бидат лесни за фаворитите, но реалноста ни покажа дека тоа важеше само за Челси кој само ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Челси, Наполи и Валенсија се првите три клубови кои обезбедија четврт-финале од Лига Европа, пред преостанатите пет пресметки. Челси беше посебно импресивен, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Челси, Наполи и Валенсија се првите три клубови кои обезбедија четврт-финале од Лига Европа, пред преостанатите пет пресметки. Челси беше посебно импресивен, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Челси со убедливи 5-0 победи на гостувањето кај Динамо Киев и со вкупни 8-0 се пласираше во четвртфиналето од Лига Европа, пласман понатаму обезбедија и Наполи ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Сосема очекувано Челси со уште една убедлива победа против Динамо Киев се пласираше во четвртфиналето од Лигата на Европа. Во вториот осминафинален дуел, овој ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Велосипедистите во Киев денеска одржаа протест со барање за подобра велосипедска инфраструктура и намалување на брзината за возилата во градот до 50 километри ...
  сите 14 | | | веќе видена

  По два дена во кои центарот на вниманието беше кон Лигата на шампионите, денеска главни во понудата од фудбалски мечеви во Sport Life се дуелите од Лигата на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Суспензијата на Договорот за пријателство, соработка и партнерство помеѓу Русија и Украина е против интересите на двете земји, изјави денеска портпаролот на ...
  сите 55 | | | веќе видена