Киев

  во

  Првата потпретседателка на Врховната рада на Украина, Ирина Герашченко најави дека Украина планира да го прекине Договорот за пријателство, соработка и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Првата потпретседателка на Врховната рада на Украина, Ирина Герашченко најави дека Украина планира да го прекине Договорот за пријателство, соработка и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Десетици шпански семејства , кои имаат бебиња преку сурогат мајки во Украина, се спречени да се вратат дома. Владата во Мадрид вели дека имаат прекршено редица ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Официјален Кремљ денеска како провокација го оцени убиството на прорускиот сепаратистички водач, Александар Захарченко, оценувајќи дека ликвидацијата ќе ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Лидерот на самопрогласената Доњецка Народна Република, Александар Захарченко, загинал вчера во експлозија во Доњецк, пренесува "Tass" повикувајќи се на извор ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Александар Захарченко, лидерот на самопрогласената Доњецка Народна Република умре од последиците на „терористичкиот напад“, извести Доњецката новинска ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Александар Захарченко, лидерот на самопрогласената Доњецка Народна Република умре од последиците на „терористичкиот напад“, извести Доњецката новинска ...
  сите 40 | | | веќе видена