Киев

  во

  Само уште една пречка ги дели дванаесетте екипи кои успеаја да стигнат до четвртата квалификациска рунда од фудбалската Лига на шампионите. Македонскиот првак ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос не сакаше да „остане покус“ во дискусијата со тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, откако тој го посочи токму Шпанецот ...
  сите 127 | | | веќе видена

  По повод празникот Успение на Пресвета Богородица на 28 август годинава во нас. Илинден, Скопје ќе биде осветена плаштаница со ликот на мајката Божја донесена ...
  сите 13 | | | веќе видена