Киев

  во

  Преподобен Иларион Нови Игумен на манастирот Пеликит, близу Хелеспонт. Со Духот Божји блесна како сонце. Исцелуваше болести кај луѓето и изгонуваше демони. Во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Деновиве под засилена медиумска опсервација за можна финансиска злоупотреба се седум наши дипломатско конзуларни претставништва и тоа во Киев, Приштина, Рим, ...
  | | веќе видена

  Националната арена доби ново име по славната и прерано починатата македонска поп-икона Тоше Проески, иако ретки се случаите стадиони во Европа да бидат ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во седиштето на Обединетите нации во Женева, а во организација на Економската комисија за Европа при Обединетите нации, во Женева се одржува работен состанок ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Актуелниот претседател на Украина Петро Порошенко и комичарот Влaдимир Зеленски, кои ќе се натпреваруваат во вториот круг од претседателските избори, дадоа крв ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Српскиот фудбалер Милош Нинковиќ ги откри патот кој морал да го помине за да стигне да го носи дресот на Црвена Звезда. Тој кариерата ја започнал во Чукарички, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател Петро Порошенко и неговиот противкандидат на претстојните избори за нов шеф на државата Володимир Зеленски денеска направија анализа на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател Петро Порошенко и неговиот противкандидат на претстојните избори за нов шеф на државата Володимир Зеленски денеска направија анализа на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател Петро Порошенко и неговиот противкандидат на претстојните избори за нов шеф на државата Володимир Зеленски денеска направија анализа на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател Петро Порошенко и неговиот противкандидат на претстојните избори за нов шеф на државата Володимир Зеленски денеска направија анализа на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Актуелниот претседател на Украина Петро Порошенко и комичарот Влaдимир Зеленски, кои ќе се натпреваруваат во вториот круг од претседателските избори, дадоа крв ...
  сите 51 | | | веќе видена