Киев

  во

  Канадскиот премиер Џастин Трудо и претседателот на САД Доналд Трамп имаа конструктивна дискусија по веста за постигнатото разбирање меѓу Вашингтон и Мексико за ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Македонија и Босна и Херцеговина ќе бидат следни за имплементирање на етнички базирани решенија на Балканот откако стана јасно дека меѓу Косово и Србија може ...
  сите 232 | | | веќе видена

  Претседателите на Србија и Косово бараат поддршка од меѓународните фактори за решавање на косовското прашање преку размена на територии. На Европскиот форум во ...
  сите 231 | | | веќе видена

  Лорис Кариус нема да може да избега од репутацијата како „киксер“ по финалето на Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид, меѓутоа тоа не им пречеше ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Џон Болтон вчера во Киев истакна дека „САД не можат да се мешаат во спорот меѓу Косово и Србија", повторувајќи оти ако Белград и Приштина постигнат договор, со ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја поздрави денеска изјавата на советникот на американскиот претседател за национална безбедност Џон Болтон дека ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја поздрави во саботата изјавата на советникот на американскиот претседател за национална безбедност Џон Болтон ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја поздрави денеска изјавата на советникот на американскиот претседател за национална безбедност Џон Болтон дека ...
  сите 226 | | | веќе видена

  Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја поздрави денеска изјавата на советникот на американскиот претседател за национална безбедност Џон Болтон дека ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја поздрави денеска изјавата на советникот на американскиот претседател за национална безбедност Џон Болтон дека ...
  сите 228 | | | веќе видена

  Перспективите на Украина за членство во НАТО зависат од исполнувањето на голем број политички и воени услови, изјави пред новинарите во Киев советникот на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Перспективите на Украина за членство во НАТО зависат од исполнувањето на голем број политички и воени услови, изјави пред новинарите во Киев советникот на ...
  сите 3 | | | веќе видена